Zajęcia dla dzieci

Zajęcia dla dzieci w TOMI są różnorodne, dają możliwość wspólnej, integracyjnej zabawy oraz rozwój dziecięcych pasji; pobudzają zmysły i umysł do kreatywnego myślenia i tworzenia. Nasze zajęcia odbywają się w kameralnych grupach, które pozwalają skupić się na każdym uczestniku oraz dostosować zadania edukacyjno-rozwojowe.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych pasjonatów pracy z dziećmi.

W ofercie:

 • Zajęcia ogólnorozwojowe,
 • Zajęcia muzyczne,
 • Zajęcia umuzykalniające,
 • Zajęcia multi-sensoryczne,
 • Zajęcia plastyczne,
 • Zajęcia ruchowe,
 • Zajęcia korekcyjne,
 • Zajęcia taneczne,

ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE

 • Kolorowe Figle

Kiedy: czwartki 17.30-18.15
Wiek uczestników: 1-4 lat
   
Prowadząca:

Izabela Mędrala – absolwentka WSPiM w Chrzanowie. Swoją prace z dziećmi rozpoczęła w Niepublicznym Przedszkolu Tuptusie w Krzeszowicach. To właśnie tam stała się nauczycielem wychowania przedszkolnego. Bycie nim to duże wyzwanie, odpowiedzialność, ale również niesamowita przygoda i źródło wielu pozytywnych emocji wynikających z wejścia w relacje, z Małym Człowiekiem.
– Mój profesor psychologii w myśl słów B. Cage mawiał, że „nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze”- Takim właśnie nauczycielem pragnę być dla Państwa dzieci.

Opis zajęć:

Zajęcia będą bazować przede wszystkim na pracy plastycznej. Podczas tworzenia prac dzieci będą rozwijać sprawność manualną oraz zapoznawać się z różnymi technikami plastycznymi. Druga atrakcją zajęć będzie zabawa animacyjna, która dostarczy dzieciom dużo radości.

 • Robotyka dla dzieci

Kiedy: poniedziałki 18.30-19.30 
Wiek uczestników: 3-7 lat
   
Prowadząca:

Dominika Pabis-Czamara – Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Praca w zawodzie pozwala jej  na łączenie  obowiązku  z pasją. Od  prawie 7 lat prowadzi zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci w Krakowie i okolicy Krzeszowic. – Pracując z dziećmi wykorzystuję nowe metody oraz ciągle poszukuję wyzwań. Regularnie biorę udział w różnorodnych szkoleniach i kursach, dzięki którym doskonalę swoje umiejętności oraz poszerzam wiedzę. 

Opis zajęć:

Spotkanie z robotyką to dla dziecka pierwszy i przyjemny kontakt z naukami ścisłymi. Na każdym spotkaniu dzieci pracują nad nowym projektem. Za pomocą klocków montują wyjątkowe konstrukcje, dołączają sterowniki, silniki, czujniki, które po samodzielnym zaprogramowaniu wykonują zadania. Pracują w grupach, ucząc się kreatywnego myślenia i współpracy, a także rozwijają motorykę mała, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju. Zajęcia dostosowane do potrzeb i możliwości rozwojowych dziecka, prowadzone przez doświadczonego instruktora, pedagoga.
Wykorzystujemy klocki LEGO WeDo, laptopy oraz specjalne oprogramowanie Lego Education. Robot jest programowany za pomocą specjalnych puzzli, dzieci dokładając kolejne element uczą się podstaw logicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków.

 • Programowanie

Kiedy: poniedziałki 18.30-19.30 (rezerwacja telefoniczna) 
Wiek uczestników: 8-10 lat
   
Prowadząca:

Dominika Pabis-Czamara – Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Praca w zawodzie pozwala jej  na łączenie  obowiązku  z pasją. Od  prawie 7 lat prowadzi zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci w Krakowie i okolicy Krzeszowic. – Pracując z dziećmi wykorzystuję nowe metody oraz ciągle poszukuję wyzwań. Regularnie biorę udział w różnorodnych szkoleniach i kursach, dzięki którym doskonalę swoje umiejętności oraz poszerzam wiedzę.

ZAJĘCIA MUZYCZNE

 • Tomi Voice

Kiedy: chwilowo niedostępne

Wiek uczestników: od 8 lat

Opis zajęć:
Praca z instruktorem wokalnym obejmować będzie:
Praca nad wydobywaniem dźwięku, w tym:
– nauka poprawnej emisji głosu
– ćwiczenia oddechowe
– ćwiczenia dykcyjne
– ćwiczenia kształtujące poczucie rytmu i ogólną muzykalnością.
Praca na wybranym materiale muzycznym:
– interpretacja piosenek
– praca z mikrofonem
– podstawy pracy na scenie
– przełamywanie stresu przed wystąpieniami publicznymi
– dla zaawansowanych – nauka swobodnej improwizacji

Dodatkowo:
– Praca nad własnymi kompozycjami i tekstami
– Zajęcia inspiracyjno-motywacyjne

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE

 • Muzyka dla Smyka

Kiedy: chwilowo niedostępne
Wiek uczestników: 0-3 lat
 

 • Rytmika dla Smyka

Kiedy: chwilowo niedostępne
Wiek uczestników: 3-6 lat
   
 

ZAJĘCIA MULTI-SENSORYCZNE 

 • Sensoplastyka

Kiedy: wtorki 09.30-10.15 (1-3), piątki 16.45-17.30 (4-9)
Wiek uczestników: 1-3, 4-9 lat
Prowadząca:
Anna Mędrala-Ropka – ukończyła Studia na Kierunku Edukacja Artystyczna w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Wychowawca i były dyrektor Świetlicy Środowiskowej dla dzieci w Tenczynku. Posiada liczne certyfikaty, m.in.: na prowadzenie zajęć edukacyjnych i profilaktycznych, Certyfikat Akademii Tortownia – Dekorowanie Pierniczków (inicjatorka Warsztatów Pierniczkowych dla dzieci na terenie Gminy Krzeszowice), Certyfikat Trenera I Stopnia Metody Sensoplastyka;

Opis zajęć:
Zajęcia Sensoplastyka prowadzone będą metodą, której autorka jest pani Izabela Anna Stefańska. Metoda Sensoplastyka opiera się na wspieraniu rozwoju kreatywności i twórczego myślenia poprzez przygotowanie materiałów sensorycznych tworzonych tylko i wyłącznie z bezpiecznych artykułów spożywczych, pytania coachingowe – zamiast poleceń i odpowiednio udostępnioną przestrzeń (bez stołów i krzeseł). To propozycja plastyki pachnącej, kolorowej, słodkiej, kwaśnej, miękkiej, szorstkiej, gładkiej, twardej, suchej, mokrej…, która wpływa na stymulację wszystkich zmysłów.
„Zapraszam na czas eksperymentu z kolorem, teksturą, zapachem i smakiem.” – prowadząca zajęcia Anna Mędrala-Ropka

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

 • Twórcze Eksperymenty – TOMI-ART

Kiedy: środy 17.30-18.30

Wiek uczestników: 7-10 lat
Prowadząca:

Anna Mędrala-Ropka
Opis zajęć:
Wykorzystując różne techniki plastyczne tworzymy prace, które uwrażliwiają i pobudzają naszą wyobraźnię.
Zajęcia mają na celu kształtowanie umiejętności dostrzegania własnej indywidualności i niepowtarzalności.

ZAJĘCIA RUCHOWE

 • Hocki-klocki

Kiedy: zbieramy grupę
Wiek uczestników: 7-9 lat
Prowadząca:
Małgorzata Płatek – Instruktor Lekkiej Atletyki PZLA. Instruktor, wychowawca kolonijny i animator dziecięcy. Zajmuje się prowadzeniem zajęć z dziećmi w wieku 3-15 lat, są to zajęcia m.in. z lekkiej atletyki z elementami gimnastyki korekcyjnej oraz z piłki siatkowej z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi.          
Opis zajęć:
Zajęcia w tej grupie wiekowej muszą rozbudzać ciekawość oraz charakteryzować się dynamiką. Dzieci oczekują nowych wyzwań i przyjemności z wykonywanych ćwiczeń. Dlatego też nasze zajęcia dostarczą tego wszystkiego dzięki różnorodności prowadzenia oraz sprzętu, na którym dzieci będą mogły się rozwijać. Będziemy kształtować ogólną sprawność fizyczną oraz koordynację słuchowo-wzrokowo-ruchową, a także rozwijać sprawność motoryczną w zakresie szybkości, skoczności i zwinności. Dzieci poprzez rywalizację nabiorą umiejętności działania zespołowego. 

 • MINI hocki-klocki

Kiedy: zbieramy grupę
Wiek uczestników: 4-6 lat
Prowadząca: Małgorzata Płatek
Opis zajęć:
Podstawowym narzędziem rozwoju dzieci w tym wieku jest swobodna zabawa – to właśnie w tej formie dziecko rozwija się najpełniej. Na naszych zajęciach dzieci poprzez ruch i wszelkiego typu zabawy koordynacyjne będą miały możliwość zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu. Nauczą się rytmu zajęć. Poznają różnorodność ćwiczeń, zadań i zabaw w formie aktywności fizycznej. Będą mogły pojąć współdziałanie w grupie oraz działanie indywidualne dzięki wykonywaniu zadań i rozwijaniu ogólnej sprawności. Rozwój dziecka to także rozwój jego emocji dlatego nasze zajęcia dostarczą dzieciom okazji do spontanicznych działań i wyrażania radości

 

ZAJĘCIA KOREKCYJNE

 • Od zabawy do postawy

Kiedy: piątki 15.15-16.15     
Wiek uczestników: 6-9 lat
   
Prowadząca:
Magdalena Nowak – Studentka kierunku Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.  Posiada certyfikat uczestnictwa w Warsztacie z Zastosowania Technik Mięśniowo-Powięziowych u pacjentów z   zespołem skrzyżowania górnego, a także certyfikat uczestnictwa w Warsztacie z Dysfunkcji Mięśniowo-Powięziowych w obrębie miednicy. Uczestniczka warsztatu „Palpomania 3D – szyja i bark.

Opis zajęć:
Podczas pracy z dziećmi chcemy oddziaływać  na układ mięśniowy oraz doprowadzić  do zmiany nawyku postawy z wadliwej na prawidłową, skorygowaną. Proces ten z reguły trwa kilka lat. Zajęcia gimnastyki korekcyjnej stają się wtedy ciężkim, narzuconym przez dorosłych obowiązkiem. Dlatego wprowadzamy zajęcia  interesujące, atrakcyjne aby dzieci nie były znużone ćwiczeniami. Wprowadzenie zabaw i gier ruchowych dostosowanych do potrzeb gimnastyki korekcyjnej w znacznym stopniu uatrakcyjni zajęcia i mobilizuje ćwiczących do większego wysiłku.Bardzo ważne jest aby  umieć przekonać dziecko do aktywnego udziału w całokształcie korekcji, do systematycznego wykonywania ćwiczeń i umotywować do uczestnictwa w zajęciach. Aby zachęcić dzieci do ćwiczeń, stworzyć motywację do większego wysiłku, należy zajęcia uatrakcyjnić, wzbogacić o nowe doświadczenia i wprowadzić odpowiedni nastrój tak aby lekcje gimnastyki korekcyjnej podobały się i żeby dzieci z chęcią brały w nich udział.

 • Gimnastyka Korekcyjna

Kiedy: chwilowo niedostępne
Wiek uczestników: 4-6 lat
Opis zajęć:
Jest to specyficzna formą ćwiczeń, w których ruch został w pewnej mierze podporządkowany celom terapeutycznym. Stosowane tu zestawy ćwiczeń mają doprowadzić do korekcji wad postawy. Podczas naszych zajęć pracujemy nad:

 • uświadomienie dziecku jego deficytu i konsekwencji wynikających z wystąpienia wady postawy;
 • wyeliminowanie kompleksów psychicznych i fizycznych spowodowanych uczestnictwem w zajęciach korekcyjnych;
 • opanowanie umiejętności skorygowania wady przez przyswojenie korekcji lokalnych i globalnych oraz rozciągnięcie grup mięśni przykurczonych i wzmocnienie osłabionych;
 • kształtowanie nawyku prawidłowej postawy;
 • wyrabianie wytrwałości posturalnej;
 • utrwalenie nawyku prawidłowej postawy w różnych warunkach jego życia codziennego, bez udziału świadomości;
 • wdrożenie do rekreacji ruchowej uwzględniającej elementy profilaktyki i korekcji zaburzeń zagrażających lub istniejących u dziecka.
Do podstawowych ćwiczeń zaliczamy
 • ćwiczenia oddechowe
 • ćwiczenia mięśni grzbietu i pośladków
 • ćwiczenia mięśni brzucha
 • ćwiczenia korygujące ustawienie miednicy
 • ćwiczenia antygrawitacyjne; czynne prostowanie i rozciąganie kręgosłupa

ZAJĘCIA TANECZNE 

 • HIP-HOP

Kiedy: chwilowo niedostępne
Wiek uczestników: do 10 lat, od 11 lat

VR STUDIO 

 • VR STUDIO

Kiedy: Wtorek 16.00-20.00 – rezerwacja telefoniczna
Wiek uczestników: od 5 lat

Opis zajęć:Zajęcia wykorzystujące techniki wirtualnej rzeczywistości dla każdego.